trešdiena, 2011. gada 21. septembris

Etnotirgus 24. un 25. septembrī Tallinas Rātslaukumā


Vēlamies informēt, ka šajā nedēļas nogalē 24.un 25. septembrī no 10:00 līdz 18:00 Tallinas Rātslaukumā notiks Etnotirgus, kurā Latviešu Nacionālās Kultūras biedrība Igaunijā pārstāvēs latviešu kultūru, amatniecību un nacionālo virtuvi. Pasākumu rīko Igaunijas tautu apvienība Igaunijas tautu dienu ietvaros.

Lai radītu interesantu un cienīgu Latvijas garšu un meistardarbu paleti, esam ataicinājuši :

"Valmiermuižas" alus darītavu, kas tirgos gan izlejamo alu, gan alu pudelēs.

Īstu rokām mīcītu un īstā maizes krāsnī uz kļavu lapām ceptu maizīti solās atvest zemnieku saimniecība "Dona", ja viss izdosies, viņi tirgos arī ekoloģisko un gardo "Ķelmēnu" maizīti.

Latviešu lietišķo mākslu pārstāvēsim, tirgojot Latgales "Pūdnīku skūlas" meistaru Aivara un Vēsmas Ušpeļu darbiņus. Kā jau kārtīgi "Pūdnīku skūlas" dalībnieki viņi piedāvā melno keramiku.

Arī šogad mīļus adījumus piedāvās Vita Kaen ar ģimeni.

Jaunatvērtais latviešu amatnieku salons/darbnīca "Galleryehe" piedāvās: Initas un Vitauta Straupju sudraba un bronzas rotas, Nice place suvenīrus.

Darbosies rotu darbnīca, kurā katrs gribētājs pats varēs izgatavot sev kādu rotu vai arī pārtaisīt veco. Laura Šmideberga piedāvās pašas veidotas stikla pērles, kas izgatavotas lamp-work tehnikā. Greznus auskarus, brošas, žabo un citas smukumlietas piedāvās Ilze Boichuka, bet interesantas dizaina lietas kopā ar mākslinieci Antru atceļos no Rīgas.

Pasākumā tiks pārstāvētas arī daudzas citas tautas, tā kā, ja vien jums ir interese vienuviet iepazīt, izgaršot un citādi baudīt dažādo Igaunijas tautu kultūru un nacionālo virtuvi, tiekamies Etnotirgū!

Paralēli tidziņam norisināsies arī koncerti, kuros uzstāsies Igaunijas tautu apvienības kolektīvi un viesmākslinieki.

24.septembrī plkst 14:00 rātslaukumā uzstāsies mūsu folkloras kopa "Rēvele". Ļoti priecāsimies redzēt savējo sejas skatītāju rindās un solāmies nodziedāt arī pāris visiem zināmas dziesmas, kurām droši varat pievienoties.

Ceram, ka laika apstākļi būs patīkami,

Tiekamies, Etnotirgū!

Laura Šmideberga

Latviešu Nacionālās Kultūras biedrības valdes vārdā

Tālrunis uzziņām. 54511595

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru